Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją

23 lutego 2024 roku rozpoczęliśmy kampanię informacyjno-edukacyjno-konsultacyjną w związku ze Światowym Dniem Walki z Depresją. Oddział Kielecki Polskiego Towarzystwa Psychologicznego przygotował, wzorem roku ubiegłego, wspólnie z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Kielcach, tygodniową akcję, aby dotrzeć do jak największej liczby osób zainteresowanych. Celem Światowego Dnia Walki z Depresją, a tym samym naszej kampanii, jest upowszechnianie wiedzy na temat zaburzeń depresyjnych. Mamy nadzieję, że lepsze zrozumienie tego, czym jest depresja i w jaki sposób można jej zapobiegać i leczyć, pomoże zmniejszyć stygmatyzację związaną z tą chorobą i może zachęcić więcej osób do szukania pomocy.
Nasza akcja będzie trwała przez tydzień, tj od 23 lutego 2024 do 1 marca 2024 r. Rozpocznie się otwartym wykładem
kol. Renaty Górzyńskiej pt:” Pokonać depresję” w dniu 23 lutego br. o godzinie 17:00 w WBP w Kielcach i i zakończy tamże w dniu 1 marca o godzinie 10:00, wykładem kol. Justyny Świerczyńskiej pt. „Objawy zaburzeń depresyjnych u młodzieży”, skierowanym do uczniów i studentów. Wykłady mają charakter otwarty. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
W okresie trwania akcji codziennie przez tydzień będą dyżurować psychologowie, udzielający bezpłatnych indywidualnych konsultacji osobom zainteresowanym. Ponadto w sześciu miastach województwa świętokrzyskiego, tj: Busko Zdrój, Chmielnik, Jędrzejów, Końskie, Ostrowiec Świętokrzyski i Skarżysko Kamienna w bibliotekach miejskich także będą dostępni psychologowie.

Bogusława Supierz-Nowińska

Przewodnicząca ZO PTP w Kielcach